Logo MAS

Featured

Centra Energetyczne

Placeholder

 

Centrum Energetyczne NZ2® to system zasilania awaryjnego i gwarantowanego – kompletna, modułowa infrastruktura elektryczna charakteryzująca się niezawodnością działania, oszczędnością powierzchni użytkowej i niskimi kosztami eksploatacji.

Centrum Energetyczne NZ2® składa się z: zespołu prądotwórczego (ZP), modułu nieprzerwanego zasilania (MNZ) wyposażonego w wewnętrzny elektromechaniczny magazyn energii, urządzenia pomocniczego startu zespołu prądotwórczego (ZPstart), rozdzielnicy systemowej (RNZ), układu kontroli i monitoringu parametrów pracy (UKM).

Zespół prądotwórczy pełni rolę źródła zasilania awaryjnego – zapewnia długi czas autonomii pracy całego systemu. Urządzenie to wyposażone jest w wysokoprężny silnik Diesla o wysokiej sprawności.

Moduł nieprzerwanego zasilania to bezprzerwowy zasilacz energii elektrycznej, który charakteryzując się bardzo wysoką sprawnością na poziomie 98% stale kontroluje i kondycjonuje parametry sieci – m.in.: poprawia współczynnik mocy, niweluje wpływ wyższych harmonicznych, zabezpiecza urządzenia przed zapadami i zanikami napięcia. Zastąpienie klasycznej baterii akumulatorów chemicznych elektromechanicznym magazynem energii umożliwia pracę w bardzo szerokim zakresie temperatur, minimalizuje ilość kontrolowanych parametrów, chroni środowisko naturalne, obniża masę i zajmowaną powierzchnię, wyklucza potrzebę stosowania systemu klimatyzacji i detekcji wodoru co przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie kosztów początkowej inwestycji. W porównaniu do klasycznej baterii akumulatorów chemicznych, elektromechaniczny magazyn energii jest rozwiązaniem bardziej przewidywalnym, a jego żywotność projektowana na ponad 20 lat jest niezależna od ilości cykli ładowania/rozładowania. Sprawdzona konstrukcja modułu nieprzerwanego zasilania pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej niezawodności, a dzięki wysokiej sprawności i braku konieczności stosowania klimatyzacji pozwala na redukcję całkowitych kosztów posiadania (TCO). Moduł nieprzerwanego zasilania wyposażony w wewnętrzny elektromechaniczny zasobnik energii według badań i analiz przeprowadzonych przez ekspertów amerykańskiej firmy MTechnology, Inc. jest aż 7 krotnie mniej awaryjny niż UPS z podwójną konwersją i baterią akumulatorów chemicznych.

ZPstart to urządzenie zwiększające niemal dziesięciokrotnie pewność rozruchu silnika spalinowego zespołu prądotwórczego – ZPstart dostarcza energię potrzebną do uruchomienia zespołu prądotwórczego z wyjścia modułu MNZ.

Układ kontroli i monitoringu parametrów pracy całego systemu pozwala na komunikację z pracownikami obsługi bądź serwisu za pomocą ekranu LCD zabudowanego na drzwiach jednej z szaf, a także sieci Ethernet, połączenia modemowego, wiadomości e-mail lub sms. Intuicyjny interfejs zapewnia dostęp do szeregu parametrów pracy poszczególnych urządzeń i odczyt historii.

Wszystkie wspomniane urządzenia mogą zostać umieszczone w specjalnie zaprojektowanym i wykonanym kompaktowym kontenerze o standaryzowanych wymiarach, co w znaczny sposób ogranicza zajmowaną przestrzeń, ułatwia transport, stwarza szerokie możliwości instalacji i ewentualnie późniejszej relokacji systemu, jak również w zaadoptowanym do tego celu pomieszczeniu.

Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnego zapoznania się ze szczegółami oferty Działu Systemy Zasilania:

Kontakt:

tel.: +48 32 728 69 60

E-mail:

Top